Moldavsko

vínna cesta klasik

 • Informácie
 • Itinerár

Užívajte si nezabudnuteľné ochutnávky a scenériu – cestujte s nami do vinárskeho raja

Vínna cesta v Moldavsku, je obrovským zážitkom aj pre skúsených „vínnych“ cestovateľov. Najväčšie vínne pivnice na svete, najväčší počet uskladnených vín a krajina, ktorá má národný sviatok - deň vína, vás o tom presvedčí. Moldavsko so svojim nedotknutým poľnohospodárstvom, je malebná krajina žijúca z malých rodinných vinárstiev v každej dedinke.

O Moldavsku sa vraví, že je zabudnutou krajinou Európy - stále ide o najmenej navštevovanú krajinu. Má to však obrovské plus! Moldavsko vás prekvapí tak, ako vás žiadna krajina Európy prekvapiť nemôže. Je to nedotknutá krajina, kde sa zastavil čas... A vy môžete byť tí, ktorí objavia jej krásy medzi prvými!

Vínnu cestu v Moldavsku zažijete iba s CK BELKY, ktorá je na Slovensku jej jediným a prvým organizátorom.

Čo ponúkame?
Zážitky

Milesti-Mici – Vitajte v najväčších vínnych pivniciach sveta!

7 unikátnych vinárstiev

Od najväčších po mikro výrobcov.
Od procesu výroby po degustáciu vína.

Starodávny Orhei Vechy

Tradičný duch a kuchyňa Moldavska

Najväčšie vínne pivnice sveta

Milióny uskladnených fliaš v historickom labyrinte podzemných chodieb.

Autobusová doprava v podzemnom vínnom mestečku Cricova Moldavsko

Podzemné vínne mestečko

Vláčikom po uliciach ako Chardonnay, Muscat či Rara Neagra.

Tradičný kišinevský trh

Desiatky odrôd hrozna, ale i plody z bývalých krajín sovietskeho zväzu, ktoré u nás bežne nenájdeme.

Prekvapenie od BELKY

Zoznámenie s moldavskou vínnou legendou, návšteva výnimočného vinárstva, alebo ochutnávka jedného z najstarších vín? 🙂

Deň prvý

Kratšia verzia nezabudnuteľnej vínnej cesty v krajine vína. Kratšia, ale rovnako hodnotná

Prílet do Kišineva – Vínna cesta sa môže začať!

Jedinečná vínna cesta práve začína! Sprievodca nedočkavo čaká na letisku, aby vás mohol s našim moldavským šoférom zaviesť rovno na prvú vínnu ochutnávku. Prvé vinárstvo na vašej ceste, kde si pripijeme na privítanie sa s krajinou vín je ASCONI WINERY.

Asconi Winery sa špecializuje na produkciu rôznych druhov vín, vrátane výborných tradičných moldavských odrôd ako Rara Neagră a Fetească Albă. Asconi sa rozprestiera na ploche 500 ha, ktoré sú obklopené malebnými karpatskými kopcami. Okrem vinárne ponúka možnosť prehliadky vinohradov a závodu, degustácie vín a celoročne rôzne podujatia súvisiace s vinárstvom.

Po privítaní našej delegácie v ASCONI a prípitku na šťastné putovanie Moldavskom sa presúvame na hotel do Kišineva, ktorý bude našim výjazdným bodom.

Deň druhý

Navštívime najväčšie vínne pivnice sveta, pozrieme si moldavské stoličné mesto a na záver vás zoznámime s moldavskou legendou.

Milesti-Mici – Vitajte v najväčších vínnych pivniciach sveta!

Viac ako milión uskladnených fliaš, viac ako 200 km podzemných chodieb, to je vinárstvo Milesti-Mici. Čaká nás autobusová exkurzia podzemnými chodbami v tomto raji pre vinárov, či milovníkov vína. Mileștii Mici je jedinečným symbolom moldavskej vinárskej tradície a kultúry a je nevyhnutným miestom pre každého milovníka vína. Milesti-Mici môžeme kľudne prirovnať s pútnickým miestom pre každého vinára!

Uvítací obed a ochutnávka vín

V jednej z  historických miestností nás už čaká pripravený obed, somelier a ochutnávka vín v krajine vína!

Zelené mesto Kišinev

„Staľíca“ Moldavska Vás určite prekvapí svojou čistotou, zeleňou, veľkými a širokými uličkami, príjemnou atmosférou tohto neveľkého hlavného mesta, počtom obyvateľov podobnému našej Bratislave.

Historické centrum, Katedrála  Narodenia Pána, víťazný oblúk, centrálny park s rozlohou cez 30 hektárov Valea morior, chrám Schimbarea la Faţă a Mântuitorului, memoriálny park 2.svetovej vojny venovaný sovietskym vojakom, kostol sv. Pantaleona, kláštor Ciuflea

Navštívime aj tradičný trh s desiatkami predávajúcich zeleninu, ovoce, mäsové i syrové výrobky – Moldavania sa hrdia tým, že ich potraviny su najkvalitnejšie pretože ich neohrozujú fabriky, a iný ťažký priemysel. Nájdete tam rôzne ovocie a zeleninu z bývalých krajín sovietskeho zväzu, rôzne druhy rajčín, jabĺk, ale i ovocie, ktoré sa bežne v našich končinách v obchodoch nenachádza.

PREKVAPENIE OD BELKY

Zoznámime Vás s vinárskou moldavskou legendou a prezradíme zatiaľ iba toľko, že Milesti-Mici nebude v tento deň jediná vínna ochutnávka 😊

Deň tretí

Moldavsko je bezpochyby krajina vín. Ukrýva však mnoho ďalších pokladov.

Navštívime starodávny Orheiul Vechy, tradičnú reštauráciu pod jaskyňami mníchov, podzemné vínne mesto Cricova  a deň zavŕšime kvalitným vínom na vínnom zámku Chateau Vartely.

Perla Moldavského vinárstva

Jedinečný podzemný komplex, ktorý sa preslávil svojimi 120 km labyrintami a samozrejme vynikajúcim vínom. Vínne pivnice CRICOVA sú nepopierateľne vinárskou záhadou sveta. Práve tu sa spojila história, dejiny, archeológia a umenie vinárstva a vytvorilo sa skutočné podzemné vinárske mestečko. Práve v tomto podzemnom vínnom mestečku sa stratil pred odletom Jurij Gagarin a ruský prezident V. Putin tu oslavoval nie raz svoje narodeniny, ale o tom viac až na mieste.

Vínna zbierka Cricova

V pivniciach Cricova sa nachádza pozoruhodná vínna zbierka, ktorá vznikla v roku 1954. V zbierke sa nachádza takmer 1,3 milióna fliaš vína; každý z nich je výnimočnej kvality a má nezvyčajnú históriu. Perlou zbierky je červené púštne víno „Veľkonočný Jeruzalem“. Je to jediný kúsok na svete, ktorý prežil zo 400 fliaš naplnených ešte v roku 1902. Ďalším unikátnym exemplárom je originálny likér, ktorý bol vyrobený v roku 1902 v Česku. Je to likér Jána Bechera, obsahujúci extrakty z 27 liečivých rastlín a ktorý poznáme veľmi dobre. 😊

Orheiul Vechi – mystické mesto

Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s destináciou, kde sa čas zastavil, v ktorej príroda svieti svojou nádherou, na miesto, kde pocítite tradičného ducha Moldavska – ste vítaní v otvorenom prírodnom skanzene Orheiul Vechi. V Moldavsku nie je žiadne iné miesto, v ktorom by sa príroda spojila tak harmonicky s ľudskými výtvormi, a na tak očarujúcom mieste, akým je Starý Orhei. Tam, kde sa rieka Raut vinie a vyznačuje hranicu medzi dvoma dedinami – Butuceni a Trebujeni, je miesto,  kde útesy vytvárajú dva gigantické výbežky, v ktorých sa skrývajú jaskyne mníchov. To je pohľad plný histórie, ktorý berie dych!

Starodávny Orhei Vechy Moldavsko

Chateau Vartely

Symbol moldavskej vinárskej tradície a kvality, jeho návšteva je nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov vína a krásy moldavskej krajiny. 200 ha pozemky sú domovom pre rôzne odrody vínnej révy, vrátane tradičných moldavských odrôd ako Fetească Neagră a internacionálnych odrôd ako Cabernet Sauvignon a Chardonnay. Užijeme si prehliadku výroby vín Vartely a keď nám počasie dopraje, vychutnáme si aj nádherný západ slnka s pohárom vína v ruke pri zážitkovej degustácii tohto kvalitného vína.

Deň štvrtý

Čaká nás návšteva vínneho zámku Chateau Cojusna i rodinné vinárstvo Pomosuara Dulcisoara, kde zažijeme rodinnú atmosféru.

Chateau Cojușna

Chateau Cojușna je jedným z pokladov moldavskej vinárskej scény, ktorý je známy svojou kvalitou vín a nádherným prostredím. Chateau Cojușna je známy svojim záväzkom k výrobe vín najvyššej kvality. Sústreďuje sa na tradičné metódy výroby, ktoré kombinuje s modernými technológiami a inováciami, aby dosiahlo optimálny výsledok. 

Rodinné vinárstvo Pomușoară Dulcișoară 

Po návštevách väčších vinárstiev i najväčších vínnych pivníc sveta sa zastavíme na návšteve malého rodinného vinárstva.  Porozprávame sa s majitelmi, ochutnáme výtvory z lásky a budeme len tak sedieť a užívať si krásny podvečer uprostred viníc. 

Deň piaty

Rozlúčka s Moldavskom, odlet domov.

Voľný program podľa času odletu.

V prípade poobedňajšieho/večerného odletu na želanie klientov možnosť návšteva ďalšieho vinárstva.

24.10. – 28.10.2024
840 € /osoba

Pre individuálny termín a individuálnu skupinu nás kontaktujte na info@belky.sk alebo +421 915 520 007

Informácie o cene

V cene je zahrnuté:

 • 4x ubytovanie (z toho 3x ubytovanie v Kišineve hotel ***, 1x ubytovanie vo vinárstve ASCONI / Chateau Vartely)
 • 4x raňajky švédske stoly
 • 7 x vínna ochutnávka, exkurzia v každom z uvedených vinárstiev
 • luxusný autobusový transfer počas celého pobytu a programu s wifi
 • vstup, exkurzia vinárstvo ASCONI + tradičná moldavská večera s ochutnávkou vín
 • vstup s prehliadkou a ochutnávkou vín s uvítacím obedom v najväčších vínnych pivniciach sveta – MILESTI-MICI + ochutnávka unikátneho vína staršieho nad 20 rokov
 • vínna ochutnávka so vstupom a prehliadkou vinárstvo CHATEAU VARTELY
 • exkurzia najväčšieho podzemného mestečka na svete + ochutnávka vín CRICOVA
 • vstup, exkurzia zámku a výrobne vín, ochutnávka vín vo vinárstve CHATEAU COJUSNA WINERY
 • vínna ochutnávka, prehliadka a vstup rodinné vinárstvo POMUSUARE DOLCESUARA
 • PREKVAPENIE OD BELKY – zoznámenie s vínnou legendou MOLDAVSKA + ochutnávka vín z tvorby tejto legendy
 • výborný sprievodca počas všetkých dní
 • jedinečný autorský program CK BELKY
 • výklady a tlmočenie ku všetkým pamiatkam, k histórii a zaujímavosti o krajine a samozrejme k vínu a jeho výrobe 😊
 • štartovací balíček CK BELKY
 • informačné materiály
 • mapa Moldavska s trasou

V cene nie je zahrnuté:

 • letenka na trase VIEDEŇ – KIŠINEV – VIEDEŇ (letecká spoločnosť AUSTRIAN AIRLINES – prípadne AIR-MOLDOVA) cca 280 €
 • cestovné poistenie platné v Moldavsku podľa voľby
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 150,-€
 • ostatná strava mimo uvedenej a fakultatívny program

/

REZERVAČNÝ FORMULÁR

Pre individuálny termín a individuálnu skupinu nás kontaktujte na: info@belky.sk alebo +421 915 520 007

BELKY poznávacie zájazdy sú ten najlepší spôsob ako spoznať novú krajinu.
Sme zástancami aktívneho cestovania, kde v rámci poznávacích okruhov a rôznych exkurzií zažijete okrem klasickej návštevy pamiatok aj autentické aktivity patriace k danej krajine.
Naším cieľom je, aby ste sa vrátili z poznávacej cesty nadšený a s množstvom nových zážitkov.